Close

PEDIKÚRA


PŘÍSTROJOVÁ PEDIKÚRA – SUCHÁ PEDIKÚRA – MEDICIÁLNÍ PEDIKÚRA

Provádím přístrojovou pedikúru /suchá či medicinální pedikúra/ včetně odborného poradenství pro běžnou domácí péči. Suchá pedikúra se provádí speciálním přístrojem a je vhodná i pro diabetiky.

Ke všem nabízeným službám je možno zakoupit dárkový poukaz.

CENÍK

PÉČE O NOHY

Aniž bychom si to uvědomovali, denně se pohybujeme díky našim nohám. Přesto je mnohdy necháme trpět v nevhodné, úzké / nízké, neprodyšné obuvi, i když luxusní a moderní. Stačí pak málo a problémy v podobě zarůstajících nehtů, otlaků, kuřích ok, prasklin a jiných potíží na sebe nenechají dlouho čekat.

Nejlepší je prevence v podobě pravidelně absolvované pedikúry, která, je-li poskytována odborně, může mnoha problémům předejít. Často se setkávám s lidmi, kteří si provádí pedikúru sami a přivodí si tím více škody než užitku. V případě, že jsou potíže řešeny až v akutních stavech (např. zarůstání nehtů) může být návrat do stavu před vznikem problémů velmi zdlouhavý (zdravý nehet na nohách odroste přibližně za rok). Pravidelně absolvovaná pedikúra má rovněž nezanedbatelný vliv na estetický vzhled nohou.

Nejrozšířenější jsou dva způsoby provádění pedikúry. Je jí pedikúra klasická, také tzv. mokrá nebo lázeňská. Tato pedikúra se provádí mnoho let a zejména starším lidem není cizí. Při ní se chodidla a nehty po namočení do vodní lázně upravují kleštěmi a zpravidla ostrými nástroji, dále se používají pilníky a rašple.

Druhým způsobem provádění pedikúry je pedikúra přístrojová, někdy nazývána také jako pedikúra suchá, medicinální, ale i zdravotní. Přístrojová pedikúra se provádí pomocí vysokoobrátkového přístroje se speciálními, k tomuto účely určenými frézami, kterými se přerostlé nehty pilují, odstraňuje se odumřelá, zrohovatělá kůže, popř. kuří oka, či upravují zarůstající nehty. Přístrojová pedikúra je prováděna bez předchozího namáčení ve vodě. Tento způsob pedikúry je maximálně šetrný, nenarušuje integritu kůže, přesto však je velmi účinný. Nepoužívají se ostré, řezné nástroje, je tedy zaručen bezkrevný kontakt. Jednotlivým nehtům je možné se věnovat detailněji, s větší přesností, což se uplatňuje především při problémech se zdeformovanými, ale i zarůstajícími nehty. Přístrojová pedikúra je vhodná pro specifické skupiny populace, především pro diabetiky, klienty s onemocněním žil a tepen dolních končetin, ale i např. pro lidi s lupenkou nebo lidi, kterým není klasická pedikúra doporučována.

SLUŽBY PEDIKÚRY

Provádím pouze přístrojovou pedikúru, při jejíž poskytování kladu důraz na preventivní opatření, upozorňuji na možný vznik problémů vyplývajících ze současného stavu nohou, doporučuji, jak nejlépe pečovat o nohy mezi jednotlivými návštěvami služeb pedikúry.

Jsem aktivním členem České podiatrické společnosti z.s., přičemž dbám na kontinuální vzdělávání své osoby, abych mohla neustále poskytovat vysoce odborné služby pedikúry / manikúry.

Při poskytování služeb pedikúry používám kosmetické přípravky německých výrobců Allpresan, Gehwol a ProntoMan, které je možné u mě také pro domácí péči zakoupit.


INDIVIDUÁLNÍ VÝROBA SILIKONOVÝCH KOREKTORŮ

Nabízím individuální výrobu silikonových korektorů, které zhotovuji na míru dle konkrétního problému, nejčastěji na vbočený palec – hallux valgus. Silikonovými korektory je možno řešit zejména oddělení stěsnaných prstců, oddálení vbočeného halluxu, podložení drápovitých a kladívkových prstců a oddělení prstců z důvodu nadměrného kontaktu, který vede ke vzniku kuřího oka. Silikonový korektor individuálně vyrobený je z nealergizujícího materiálu, který má dlouhou životnost, je bezvadný z hygienického hlediska a příjemný z hlediska estetického.

ZARŮSTÁNÍ NEHTŮ

Mezi časté problémy nohou patří zarůstání nehtů, které je mnohdy způsobeno špatným zkracováním nehtů, nevhodnou obuví, ale i jinými, méně obvyklými příčinami. Zarůstající nehet je možné poznat podle charakteristické bolesti, zarudnutí, citlivosti na dotek, citlivosti v uzavřené obuvi. Často se stává, že lidé postranně vystřihují nehty z důvodu, že v případě nezastřižení je nehet bolestivý. Odstranění části nehtu (i chirurgicky) přinese sice úlevu, z hlediska dlouhodobého se však způsobí spíše celá řada komplikací. Odstranění problémů souvisejících se zarostlými nehty záleží na tom, do jakého stádia se nechá problém dojít. Zdravé nehty na nohách rostou přibližně rok, je-li tedy nehet zastříháván do poloviny své délky, bude trvat minimálně půl roku, než bude problém se zarůstajícím nehtem odstraněn. V případě, že nehtové lůžko hnisá, musí být místo ve spolupráci s lékařem nejdříve přeléčeno. Teprve poté mohu provést uvolnění nehtových valů a další kroky související s odstranění zarostlých nehtů. Zarůstání nehtů se dá předejít, jestliže se klienti včas svěří do rukou odborníka, který nehty správně upraví a poučí, jak o ně v domácím prostředí pečovat. Čím dříve se rozhodnou problém řešit, tím lépe. Včasné řešení minimalizuje rizika jako jsou nevratné nebo složitě řešitelné stavy. Zarůstání nehtů může potkat klienty v každém věku.

UVOLŇUJÍCÍ TECHNIKY NOHOU

Uvolňující techniky nohou, resp. mobilizační techniky, jsou měkké a mobilizační techniky ke znovu obnovení protažení měkkých tkání. Metoda, kterou nenásilně a postupně obnovujeme kloubní vůli i funkční pohyblivost, čímž se normalizuje narušený lymfatický a krevní oběh. Děje se tak jemnými cílenými manévry, které jsou šetrné a pomalé. Kloubní blokáda se vytváří v místech, která jsou námi přetěžována v důsledku jednostranné či asymetrické zátěže, a to nejen dynamické, ale především statické.

ZÁVĚREČNÁ PÉČE O NEHTY

Na nehty upravené základní přístrojovou pedikúrou je možno aplikovat P.Shine, IBX systém, výživný nebo barevný lak a gel lak.

UKÁZKY APLIKACE IBX SYSTÉMU