Close

MANIKÚRA

Provádím přírodní manikúru včetně diagnostiky stavu nehtů a doporučení domácí péče. Součástí manikúry je lakování profesionálními laky renomovaných značek. 

Ke všem nabízeným službám je možno zakoupit dárkový poukaz. 

CENÍK

SLUŽBY MANIKÚRY

Upravené ruce a nehty dotvářejí vizitku každého z nás, mužů i žen. I když jsou nehty třepivé, lámavé nebo jinak problematické, cílenou a pravidelnou péčí je možno dosáhnout viditelných změn.

V manikúře se specializuji na úpravu přírodních nehtů. Modeláž nehtů gelem, akrylem ani akrygelem neprovádím.

ZÁKLADNÍ MANIKÚRA

Základní manikúra přírodních nehtů spočívá v úpravě nehtů do požadovaného tvaru a délky, odstranění kutikuly pusherem za pomoci změkčujícího přípravku, vpravení výživného oleje do nehtového lůžka a kožního valu a krátké masáži rukou. Součástí poskytované služby je diagnostika nehtů a doporučení vhodné domácí péče o ruce a nehty.

Základní manikúru je vhodné doplnit o speciální peeling a masku na ruce. Peeling velmi jemně odstraní odumřelé buňky pokožky rukou a zajistí jejich zářivější a zdravější vzhled. Ruce budou hedvábně jemné a vláčné po dlouhou dobu. Následuje aplikace masky na ruce, jejíž výživné složky pronikají do hlubších vrstev pokožky a přináší rukám dokonalou regeneraci.

P.SHINE

P.Shine nebo také přírodní japonská manikúra je technika úpravy nehtů používaná v Japonsku již před 400 lety. Při této technice jsou do nehtové ploténky zaleštěny výhradně přírodní produkty (včelí vosk, mateří kašička, křemičitá hlinka, glycerin, panthenol, vitamíny A, E, H a bentonit.) Tento typ manikúry je vhodný pro klienty s nerostoucími, roztřepenými, lámavými nehty. Lámavé a křehké nehty bývají nezřídka způsobeny nedostatečným prokrvením nehtového lůžka a naším způsobem života, při kterém jsou nehty zatěžovány chemikáliemi z detergenčních prostředků. Také řada výrobků pro nehtovou kosmetiku obsahuje různá organická rozpouštědla a dráždivé a vysušující látky. Při technice P.Shine dochází při zalešťování pasty a pudru dochází rovněž k prokrvení nehtového lůžka, které je pak lépe vyživované, což podporuje zdravější růst nehtů a jejich posílení. Zároveň se na nehtových ploténkách vytvoří ochranná, nehty vyživující vrstva.

Hlavní předností P.Shine je dlouhodobý účinek a dokonalý vzhled krásných zdravých přírodních nehtů. P.Shine se doporučuje aplikovat pravidelně po dvou, maximálně třech týdnech. Již po dvou až třech aplikacích jsou nehty pevnější. Navíc vypadají velmi hezky, upraveně a lesknou se jako při použití bezbarvého laku.

P.Shine je ideální jako základ před lakováním nehtů, i když nehty jsou krásné i bez použití barevného laku. P.Shine je vhodný jak pro ženy, tak pro muže všech generací.

LAKOVÁNÍ KLASICKÝMI BAREVNÝMI A VÝŽIVNÝMI LAKY

Striplac na nehtech drží cca 10 dní, poté se jednoduše odloupne.
GelColor (gel lak) na nehtech drží cca 3 týdny.

Používám laky renomovaných značek jako jsou O.P.I., Orly, SpaRitual, Zoya, Cuccio, China Glaze.
Na nehty upravené základní či pečující manikúrou je možno aplikovat P.Shine, IBX systém, výživný nebo barevný lak, gel lak nebo tzv. pudrové nehty

IBX SYSTÉM

IBX systém je patentovaný dvoufázový produkt určený ke zpevnění a zdraví růst nehtů. IBX systém proniká přímo dovnitř přírodního nehtu, kde spojuje jednotlivé poškozené keratinové vrstvy nehtu. Nehet se tak stává pevným a pružným, nikoliv křehkým. IBX systém zpevňuje nehty zevnitř. Výsledek je viditelný již po prvním použití. IBX systém je určený pro obnovu nehtů poškozených například po modeláži, pro zpevnění přírodních nehtů. Je určený nejen pro ženy, ale i pro muže. Je možné jej použít jak v manikúře, tak v pedikúře. IBX systém se před následnou aplikací nikterak neodstraňuje, jelikož proniká do vnitřku nehtu, kde neustále působí a na povrchu nic nezůstává. Po aplikaci IBX systém se k nehtu chováme jako k přírodnímu nehtu, přičemž IBX systém vytváří optimální vazbu mezi přírodním nehtem a lakem na nehty / gel lakem, ale i nehtovou modeláží. IBX systém je vyvinutý speciálně pro slabé nehty, které se třepí a nehty po úrazu, pro vyrovnání nerovností a prasklin na nehtu, je vhodný i k obnově nehtů zákazníků, kteří si nehty okusovali.

Aplikovat IBX systém je možno i na nehty nepoškozené. Aplikací se přírodní nehty posílí, vypadají zdravě a mají přirozený lesk. Nehty se netřepí, jsou silné a ruce jsou krásně upravené. IBX systém navíc působí jako ochranný štít pro přírodní nehty, který chrání před působením čistících prostředků a jiných chemických látek.
Četnost aplikace IBX systému se odvíjí od stavu nehtů. U hodně poškozených a slabých nehtů se doporučuje aplikovat IBX systém 1x týdně; u nehtů s prasklinami a podélnými rýhami, a také pro částečné ozdravení nehtů a zlepšení růstu nehtů 1x za 14 dní; pro zpevnění přírodních nehtů a pro udržení zdravých pevných nehtů postačuje aplikace IBX systému 1x za 3 týdny. 

UKÁZKY APLIKACE

OPI
Společnost OPI, původně nazvaná Odontorium Products Inc., byla malou společností, kterou v roce 1981 koupil George Schaeffer. Nedlouho poté začal spolupracovat se Suzi Weiss-Fischmann, která je uměleckou ředitelkou společnosti. V roce 1989 společnost OPI rozšířila své portfolio o laky na nehty a později o další výrobky. Společnost OPI je světovým lídrem v profesionální péči o nehty, jejíž výrobky se prodávají ve více než 100 zemích. Laky OPI jsou populární pro svou vysokou odolnost, trvanlivost a širokou paletu barev v módních odstínech.


Orly
Orly je přírodní nehtová kosmetika, která vznikla v roce 1975 v Los Angeles ve Spojených státech amerických. Při výrobě laků Orly nejsou používány klasické chemické látky jako je dibutylftalát (DBP), formaldehyd a toluen. Proto „přírodní nehtová kosmetika“. Orly se soustředí na prevenci, jelikož základem dlouhotrvající manikúry jsou především zdravé nehty. Značka Orly původně nabízela pouze barevné laky, podlaky, nadlaky. Neexistovaly prakticky žádné nehtové péče. Zakladatel Orly Jeff Pink vytvořil přípravek na posílení nehtů. Poté vyvinul lak Ridgefiller, který vyplňoval rýhy a vyhlazoval tak povrch nehtu. Výrobky zn. Orly poskytují péči a působí na zdravý růst nehtů. Vyrábí také přípravky na kutikulu a nehtové lůžko. Zakladateli Orly Jeffu Pinkovi je připisován vynález tzv. francouzské manikúry, kterou vytvořil pro filmové a televizní hvězdy, když hledal univerzální nehtovou barvu, která by se hodila ke každému kostýmu. Původní název zněl „The Natural Nail Look Kit“. Byla nenápadná, a přitom krásná. Rychle se rozšířila ve světě módy. Chybělo už jen najít lepší název. Ten Jeffa napadl v letadle cestou zpět z Paříže, kde se jeho nový „look“ objevil na přehlídkovém mole.


SpaRitual
Značka SpaRitual byla založena v roce 2004 snachou zakladatele Orly Shel Pink. SpaRitual je značka, která se zavázala spojit krásu s přírodou. Nepoužívá petrochemii, parabeny, umělá barviva, parfémy. Veškeré produkty jsou biologicky odbouratelné, fair trade, organické obalové materiály jsou potištěné sójovými tisky. Laky SpaRitual jsou vegan, neobsahují dibutylftalát (DBP), formaldehyd, toluen, kafr, formaldehydovou pryskyřici.


Zoya
Počátek značky Zoya sahá do roku 1986, kdy manželé Zoya a Michael Reyzis založili malý nehtový salón, Art of Beaty. Společnost Art of Beauty (výrobce Zoya) se rychle stala mezinárodně uznávaným výrobcem kosmetických produktů. Svým zaměřením čistě na zdravé, přírodní nehty, péči o pleť a alternativní bylinné přípravky, je společnost Art of Beauty, výrobce Zoya, známá jako lídr trhu. Výrobky Zoya nejsou na prodej v drogeriích nebo jiných maloobchodních řetězcích. Jsou dostupné pouze pro profesionální kosmetické salóny. Laky Zoya jsou ve světě dlouho známé jako přírodní lak na nehty s nejdelší trvanlivostí. Laky Zoya jsou vegan a neobsahují formaldehyd, formaldehydové pryskyřice, toluen, kafr, dibutylftalát. Zoya Naked Manicure je jednoduchý, vysoce efektivní systém, který poskytuje nehtům přirozený vzhled a zároveň intenzivní dlouhodobou péči pro silnější a zdravější nehty. Zoya Naked Manicure neutralizuje nevzhledné zabarvení, kultivuje povrch nehtové ploténky, vytváří přirozený tón a lesk. Z dlouhodobého hlediska podporuje buněčnou obnovu, zlepšuje pružnost a sílu, zvyšuje hydrataci a odolnost. Okamžité výsledky jsou dosaženy díky použití perfektorů Naked Manicure. Šest perfektorů používá optické difuzory, keratinová plniva, mikronizované reflexní barevné pigmenty a filmotvorné přísady k tomu, aby vytvořily ultra tenký závoj, který zakryje nedokonalosti nehtu a zároveň zvýrazní jeho přirozenou vitalitu. Perfektory obsahují patentovanou směs jemně mletých pigmentů, vitamínů a bylin, které také pomáhají podporovat mikrocirkulaci a výměnu kyslíku. Zoya Naked Manicure dodává nehtům vitamín B5 / panthenol ke zlepšení pružnosti a snížení křehkosti, vitamín E na podporu buněčné obnovy, výtažky červené řasy ke zlepšení mikrocirkulace, ginkgo ke zvýšení výměny kyslíku, sirné aminokyseliny / proteinový komplex k vyplnění jamek a prasklin.


Cuccio
Výrobky značky Cuccio začaly vznikat v roce 1981 ve Venice Beach v Kalifornii. Zakladateli značky jsou Anthony a Robert Cuccio. V roce 1999 společnost založila „Cuccio Naturale“ –produkty pečující o nehty, ruce a nohy.


China Glaze Nail Lacguer
Společnost China Glaze Nail Lacguer byla založena v roce 1998. Laky China Glaze patří mezi nejprodávanější na celém světě. Laky China Glaze neobsahují dibutylftalát, toluen, formaldehyd. Obsahují kaolín, který zaručuje trvanlivost laků a jejich elastičnost, dodává lest a zpevňuje nehty. Kaolín je bílá čínská hlína, která byla poprvé nalezena ve městečku Kaolin v Číně. Odtud pochází i název China Glaze, což je v podstatě slovní hříčka – China v angličtině znamená kromě Číny také porcelá a Glaze lesk. Takže překlad celého sousloví je Porcelánový lesk. Značka China Glaze jako první dodala kaolín do laků.


Gel laky
Gel laky poskytují dlouhodobou barevnou úpravu nehtů bez poškození. Gel lak vydrží zpravidla minimálně 2 – 3 týdny bez poškození. Délka výdrže gel laku je však značně závislá na stavu přírodních nehtů. Nejedná se o modeláž nehtů. Gel lak se nedoplňuje, nová aplikace vyžaduje vždy kompletní odstranění původního gel laku a nanesení nového. Gel lak je materiál, který se na nehty aplikuje podobně jako lak, přičemž každá vrstva se vytvrzuje v UV / LED lampě. Gel lak se odstraňuje speciálním postupem za pomoci tekutiny obsahující aceton. Používám gel laky značek OPI (GelColor), Orly (Gel FX), Cuccio (Cuccio Colour Veneer). Jedná se o materiál, který nehty zpevní, zároveň však zanechá nehty pružné.


Pudrové nehty
S technikou tzv. pudrových nehtů přišel jako první americký výrobce Signature Nail Systems (SNS Healthy Natural Nails) již v minulém století, kdy v roce 1990 poprvé představil SNS dipping system. SNS poskytuje úpravu přírodních nehtů po dlouhou dobu, zpravidla minimálně po dobu 2 – 3 týdnů. Výdrž neporušené manikúry je závislá na kvalitě přírodních nehtů a zejména na manipulaci s nehty. Jedná se o systém, který nehty znatelně zpevní. Nejedná se o modeláž nehtů. SNS se nedoplňuje, nová aplikace vyžaduje vždy kompletní odstranění původních pudrových nehtů a novou aplikaci SNS. Signature Nail Systems nevyžaduje použití UV / LED lampy, nehty (ruce) tedy nejsou zbytečně vystavovány negativním účinkům UV záření. SNS na rozdíl od jiných značek nehty zároveň vyživuje vápníkem a vitamíny A, E, D a B5. Odstranění SNS vyžaduje speciální postup za pomoci tekutiny s obsahem acetonu. SNS není vhodný pro zákaznice alergické na kov (přípravek obsahuje titan).